Группа "ТаРута"

Этно-Рок Фундация "ТаРута" добавит к содержанию своего дебютного альбома собственный вариант ...

На концертах группы "Дівчина Джона"

Цього вівторка відбудеться відкриття нового клубу "Підвал".
Клуб можна знайти за ...

The Dire Straits Experience. 16 декабря

16 декабря в Киевском Дворце Спорта выступит ...

Приветствуем Вас на сайте о группах Украины

Симфонічна творчість Скрябіна.


Творчество Скрябина   Скрябін-симфоніст висунув тему життєвої боротьби, подолання перешкод, що стоять на шляху людини. Центральне місце в цих творах займають активні образи героїчного подвигу. Симфонії Скрябіна відбили його інтерес до естетичних і філософських проблем. Його тягнуло до виключно широких по масштабу задумів, він мріяв про мистецтво, звернене до усього людства. Музика Скрябіна відбила бунтарський дух свого часу, передчуття революційних змін. У ній з'єдналися вольовий порив, напружена динамічна експресія, особлива "польотна" і витончена лірика. Твори Скрябіна, що утілили ідею екстазу, спрямованого до невідомих космічних сфер пориву, ідею перетворюючої сили мистецтва (вінцем таких творінь повинна була стати "Містерія", в якій об'єдналися б усі види мистецтва, а також світло) відрізняються великою мірою художнього узагальнення, силою емоційної дії. Скрябін - яскравий новатор в області засобів музичної виразності і жанрів, в пізніх творах основою гармонійної організації є Д гармонія (прометеевский акорд). Він уперше ввів в симфонічну партитуру спеціальну партію світла ( у "Прометеєві" ), що пов'язано з кольоровим слухом.
   Перша симфонія незвичайна за формою. У ній 6 частин. Фінал написаний для оркестру, хору і 2-х співаків-солістів (літературний текст належить композиторові). Симфонія задумана як гімн в славу мистецтва.
   Друга симфонія багато в чому близька до першої, але виявляє велику творчу зрілість. Вона драматичніша, монументальніша. У ній відчувається широкий симфонічний розмах. Скрябін закінчив її в 1902 р.
У 1903 р. Скрябін пише одну з кращих своїх сонат - 4-у і починає роботу над 3-ою симфонієющо стала одним з найбільш значних натхненних його творів. У нім узагальнені багаторічні творчі шукання композитора. У 3-ій симфонії і 4-ій сонаті Скрябін зробив спробу виразити деякі філософські ідеї. Про це говорить назва симфонії - "Божественна поеми" - назва частин - "Боротьба""Насолода""Божественна гра"а також детальна програма 4-ої сонати. 3-а симф. - твір великих масштабів. У ній 3 частини, що виконується без перерви. Це величезна симфонія-поема, основні розділи якої об'єднані спільністю тем, інтонацій.
Скрябін ще раз звертається до психологічної "теми подолання", пов'язаної в його творчості із затвердженням героїчних образів. "Зерно" симфонії - могутня вольова тема вступу (Lento). Вона подібно до лейтмотиву проходить через увесь твір, відкриває і завершує його. Героїчна тема вступу є зерном, з якого виростає ряд наступних тем. Головна партія в 3-хч формі. Єднальна партія призводить до побічної. У ній 2 теми. 1-а - просвітлена. Важливіша 2-а тема побічної партії, химерна, фантастична. Тут виникає ваблячий образ доки ще далекого щастя. Героїчний вольовий початок втілений і в завершальній партії. Експозицію замикає потужна тема вступу. Розробка включає увесь тематичний матеріал експозиції. Образ гл.п. забарвлюється в похмурі трагічні тони. Після кульмінації і тихого епізоду, що йде за нею, починається реприза. За репризою йде ще 1 великий розділ - друга розробка. Нестримно-драматичну коду вінчає вступна тема, затверджуючи панування героїчного образу.
   2-а частина E - dur ("Насолода"). Дія змінюється спокоєм, спогляданням. Тема Lento зародилася в розробці 1-ої частини. Тут ця тема розквітає. Скрябін ввів в повільну частину голосу природи.
   Стрімкий фінал ("Божественна гра") насичений світлом і силою. Усе похмуре здолане. Основна тема фіналу (його форма сонатна) є розвитком трубного вигуку зі вступу до 1-ої частини. У момент найбільшого підйому (генеральна кульмінація) звучить тема Lento, забарвлена в сонячно-героїчні тони. (мідні духові). Кода фіналу є укладенням усієї симфонії.
   Поема екстазу - одноприватна симфонія (симфонія-поема). Вона написана в сонатній формі, ускладненій великою кількістю тією (11). За змістом споріднена 3-ій симфонії. У "Поемі екстазу" чітко позначені 2 плани - вища витонченість і вища грандіозність. Центральне місце займають образи, що утілюють активність, волю, героїчний подвиг. У "поемі екстазу" і "Прометеєві" Скрябін використовує величезні оркестрові склади. Особливого значення набуває духова група.
   "Прометей" ("Поема вогню") є одноприватною симфонією з великою кількістю тією. У Прометеєві використано виконуюче соло фортепіано. (ф-но символізує героїчну особистість, оркестр - космос). У основній кульмінації (перед кодою) і в самому кінці твору використаний хор без слів. Скрябін уперше ввів в симфонічну партитуру спеціальну партію світла. Для Скрябіна "Прометей" - символ "вічної активності", що творить "я" художника.

Скачать музыку

Новости музыки

Все новости